Yüzme Havuzları

Erkasan Fiberglass üretiminde 1968 yılından beri sahip olduğu tecrübe ile, 1996 yılından itibaren çok sayıda referans sunabilen Türkiye’nin ilk ve tek polyester havuz üreticisidir

Erkasan yüzme havuzları ileri teknoloji ürünü olan kompozit C.T.P(Camelyaf Takviyeli Polyester-Fiberglass) den imal edilmektedir.Pürüzsüz yüzeyi sayesinde çok daha hijyen ve sağlıklıdır.Ayrıca istenirse yüzeyine cam mozaik , seramik kaplanabilmektedir.Her türlü filtrasyon malzemesi ve aksesuarlar kolaylıkla monte edilebilmektedir.

Fiberglass (Polyester )Havuzun Avantajları:

 • Fiberglass çağımızın malzemesidir. Çeliğe karşı 4 kat çekme dayanımına sahiptir.Tüm deniz araçlarında (40 metre ve üzerindeki yat ve motoryatlarda dahil) ve yeni nesil uçaklarda bu malzeme kullanılmaktadır.Havuz filtrasyonunda kullanılan filtrelerin %99’u bu malzemeden yapılmaktadır.
 • Erkasan Havuzları kendine has jelkotlu yüzeyi sayesinde betonarme ve liner (muşamba) havuzlara üstünlük sağlamaktadır.
 • Betonarme havuzların sert yüzeyi ve hatları yaralanmalara karşı dezavantaj; Liner’ın yumuşak yapısı ise ,havuz aksesuarlarının , havuz oyuncaklarının kullanımı , evcil hayvanların pençe ve ısırık darbeleri karşısında yada benzer agresif kullanımda (güneş altında ısınan liner dokusu yüzük ve tırnak darbesi ile bile hasar görebilmektedir) dezavantajlı olmakta ve çok çabuk hasar görmektedir.
 • Havuzları Kesin Sızdırmazlık sağlar (Erkasan havuzları 5 sene gövde sızdırmazlık garantilidir.)
 • Beton Havuzlarında çatlama ve su kaçırma , liner havuzlarında ise yırtılma ,su kaçırma ve şişme riski çok fazladır.Şu anda evlerimizin banyolarında bile fiberglass türevi akrilik küvet ve jakuzi ler kullanılmaktadır.Hiç kimse banyolarında beton üstü fayans ,mozaik veya liner kaplama(muşamba) kullanmamaktadır.
 • Erkasan Fiberglass havuzları ısı değişimine en dirençli havuzlardır.
 • İmalat süresi beton havuzlarına göre çok kısadır.(Polyester Havuz 7-30 gün..Beton Havuz 60-120 gün)
 • Erkasan havuzları özellikle elastik yapısı sayesinde zemin hareketlerini ,zeminde oturmaları diğer havuz tiplerine göre daha iyi absorbe eder ,bunlardan daha az etkilenir.
 • Erkasan havuzların herhangi bir hasar durumunda tamiratı çok kolaydır ve yapılan tamirat belli olmaz.
 • Beton havuzlarındaki gibi derz arası olmadığından yosunlaşma olmaz , hijyendir ve yüzey temizliği çok daha kolaydır.Kullanım sırasında liner ve betonarme havuzlara göre daha az bakım ,temizlik gerektirir ;bakım masrafları daha azdır.
 • İstenildiği zaman aksesuar ilavesi yapılabilir.(Jakuzi-Jet stream.)
 • Erkasan havuzlar tek parça olduğundan, Liner havuzların ek yerlerindeki kirlilik birikmesi, su kaçırma riski ve çirkin görüntü Polyester Havuzlarında yoktur.
 • Polyester havuzların ömrü minimum 50 sene ,normal şartlarda ekonomik ömrü 400 senedir. Fiberglass yüzme havuzları genel olarak modüler havuzlar(Yerinde Montajlı) ve monoblok havuzlar (tek parça olarak ikiye ayrılır.

Modüler Havuzlar: Modüler Havuzlar istenilen her ebatta yapılabilir.İstenen havuzun parçaları fabrikamızda üretilir ve yerinde montajı yapılır.Ek yerleri belli olmayacak şekilde tesviye edilir.Özellikle değişik form ve büyük ebattaki havuzlar bu şekilde yapılmaktadır

Çalışma Prensibi itibarıyla Modüler Havuzlar Üstten Taşmalı Modüler Havuz ve Skimmerli Tip Modüler Havuz olarak imal edilmektedir.

 

Monoblok Havuzlar:  Tek parça olarak üretilmektedir.Ekonomiktir.Özellikle müstakil evler için tasarlanmıştır.Fabrikamızda tek parça olarak imal edilen havuz , filtrasyon ve aksesuarları takıldıktan sonra yerinize nakledilerek vinçle indirilmekte ve çok kısa bir sürede tarafınıza teslim edilmektedir.

Çalışma Prensibi itibarıyla Monoblok havuzlar üstten taşmalı Monoblok Havuz ve Skimmerli tip Monoblok havuz olarak imal edilmektedir